Offering you a complete choice of products which include duplex s32750 circle / ring, duplex s32760 circle / ring and duplex s32760 reducer.
₹ 197 / Kg Get Latest Price
| Diameter | 140 mm (5.5 in) |
| Thickness | 6 mm |
| Grade | S32750 |
| Type | Solid |
| Usage/Application | Oil & Gas Industry |
| Size | 3" to 38" |
| Edge Type | Smooth Edge |
| Protective Guard | Yes |
| Product Type | Duplex Circle |
₹ 197 / Kg Get Latest Price
| Diameter | 140 mm (5.5 in) |
| Thickness | 6 mm |
| Grade | S32760 |
| Type | Solid |
| Usage/Application | Oil & Gas Industry |
| Size | 3" to 38" |
| Edge Type | Smooth Edge |
| Product Type | Duplex Circle |
₹ 200 / Piece Get Latest Price
| Fitting Type | Reducer |
| Size | 1 inch |
| Material | SS |
| Duplex Grade | UNS S32760 |
| Reducer Type | Concentric |
| End Connection Type | Buttweld |
| End Connection | Butt Weld |
| Working Pressure | Class 150 |
| Usage/Application | Oil & gas, chemical processing, desalination, marine engineering, pulp & paper industries |
| Type | Reducer |
Jayesh Jugraj Doshi (CEO)
Technolloy Inc
Ground Floor, B-19,B, Sarvoday, Nagar Prem, Kumar Sharma Marg Girgaon, Panjarpole, Madhav Baug
Mumbai - 400004, Maharashtra, India