Prominent & Leading Manufacturer from Mumbai, we offer hastelloy c276 pipe and tube, hastelloy c276 round bar and hastelloy c22 round bar.
₹ 1800 / Kg Get Latest Price
| Diameter | 1 inch |
| Material Grade | Hastelloy C276 |
| Outer Diameter | 50 mm |
| Length of Pipe | 3 m |
| Wall Thickness | 3 mm |
| Usage/Application | Utilities Water |
| Manufacturing Type | Seamless |
| Grade | C276 |
| End Finish | Plain End |
| Surface Finish | Mill Finish |
| Pipe Type | Hastelloy Pipe |
₹ 2000 / Kg Get Latest Price
| Size/Diameter | 3 inch |
| Length | 6000 mm |
| Product Type | Hastelloy Round Bar |
| Grade | C276 |
| Diameter | 5 mm to 500 mm |
₹ 2000 / Kg Get Latest Price
| Size/Diameter | 3 inch |
| Length | 6000 mm |
| Usage/Application | Industrial |
| Grade | C22 |
| Diameter | 5 mm to 500 mm |
Jayesh Jugraj Doshi (CEO)
Technolloy Inc
Ground Floor, B-19,B, Sarvoday, Nagar Prem, Kumar Sharma Marg Girgaon, Panjarpole, Madhav Baug
Mumbai - 400004, Maharashtra, India