Offering you a complete choice of products which include inconel 800h flanges, inconel 825 flanges and inconel 800 flanges.
₹ 2000 / Piece Get Latest Price
| Flange Type | Slip On |
| Nominal Size | 10 in |
| Pressure Rating | 150 Class |
| Material Standard | ASTM A182 |
| Usage/Application | Industrial |
| Grade | 800H |
| Size Range | 1/2" OD to 36" OD |
| Type Of Product | Inconel Flanges |
₹ 2000 / Piece Get Latest Price
| Flange Type | Slip On |
| Nominal Size | 10 in |
| Pressure Rating | 150 Class |
| Material Standard | ASTM A182 |
| Usage/Application | Industrial |
| Grade | 825 |
| Size Range | 1/2" OD to 36" OD |
| Type of Product | Inconel Flanges |
₹ 2000 / Piece Get Latest Price
| Flange Type | Slip On |
| Nominal Size | 0.5 in |
| Pressure Rating | 150 Class |
| Material Standard | ASTM A182 |
| Usage/Application | Industrial |
| Grade | 800 |
| Size Range | 1/2" OD To 36" OD |
| Type of Product | Inconel Flanges |
Jayesh Jugraj Doshi (CEO)
Technolloy Inc
Ground Floor, B-19,B, Sarvoday, Nagar Prem, Kumar Sharma Marg Girgaon, Panjarpole, Madhav Baug
Mumbai - 400004, Maharashtra, India