Our range of products include inconel 601 circle ring and inconel 625 circle ring.
₹ 4500 / Kg Get Latest Price
| Usage/Application | Industrial |
| Material | Inconel |
| Color | Silver |
| Elongation | 40% |
| Shape | Round |
| Surface Treatment | Polished |
| Grade | 601 |
| Tensile Strength | 515 MPa |
| Density | 8.47 g/cm3 |
₹ 4500 / Kg Get Latest Price
| Usage/Application | Industrial |
| Material | Inconel |
| Color | Silver |
| Elongation | 30% |
| Shape | Round |
| Surface Treatment | Polished |
| Grade | 625 |
| Density | 8.47 g/cm3 |
| Thickness | 50mm |
Jayesh Jugraj Doshi (CEO)
Technolloy Inc
Ground Floor, B-19,B, Sarvoday, Nagar Prem, Kumar Sharma Marg Girgaon, Panjarpole, Madhav Baug
Mumbai - 400004, Maharashtra, India