Offering you a complete choice of products which include hastelloy round bar, inconel 625 sheets and inconel sheet plates.
₹ 3500 / Kg Get Latest Price
| Size/Diameter | 1/2 inch |
| Material | Hastelloy |
| Usage/Application | Construction |
| Shape | Round |
| Brand | Technolloy Inc |
| Standard | ASTM / ASME SB 574 |
| Material Grade | UNS 10276 ( Hastelloy C 276 ) |
| Single Piece Length | 3 m |
| Country of Origin | Made in India |
| Diameter | 3 - 100 mm |
₹ 4500 / Kg Get Latest Price
| Thickness | 1.5 mm |
| Shape | rectangular |
| Grade | Grade 625 |
| Material | Inconel |
| Type | Sheet |
₹ 4500 / Kg Get Latest Price
| Size | standard and non standard |
| Plate Type | Inconel Plate |
| Steel Grade | Inconel |
| Shape | plate |
| Standard | inconel |
| Material Grade | 600/601/625/800/825 |
Jayesh Jugraj Doshi (CEO)
Technolloy Inc
Ground Floor, B-19,B, Sarvoday, Nagar Prem, Kumar Sharma Marg Girgaon, Panjarpole, Madhav Baug
Mumbai - 400004, Maharashtra, India