86% Response rate
Manufacturer of a wide range of products which include nickel alloy plates.
₹ 4000 / Kg Get Latest Price
| Alloy Grade | NICKEL ALLOYS |
| Thickness | 20 mm |
| Width | 600 mm |
| Temper | Soft Annealed |
| Standard | ASTM B162 |
| Finish | Glossy |
| Shape | Rectangle |
| Material | Nickel Alloy |
| Color | Silver |
| Tensile Strength | 345 MPa |
| Elongation | 20% |
| Density | 7.8 g/cm3 |
Jayesh Jugraj Doshi (CEO)
Technolloy Inc
Ground Floor, B-19,B, Sarvoday, Nagar Prem, Kumar Sharma Marg Girgaon, Panjarpole, Madhav Baug
Mumbai - 400004, Maharashtra, India
