Leading Manufacturer of duplex s32750 wire, duplex s32550 wire, duplex s31803 wire, duplex s32205 wire and duplex s32750 reducer from Mumbai.
₹ 200 / Kg Get Latest Price
| Grade | 32750 |
| Diameter/Thickness | 0.1 mm to 5 mm |
| Shape | Round |
| Diameter | 20 mm |
| Finish | Bright |
| Length | 9 m |
| Usage/Application | Industrial |
| Material Grade | S32750 |
₹ 200 / Kg Get Latest Price
| Grade | S32550 |
| Diameter/Thickness | 0.1 mm to 5 mm |
| Wire Diameter | 1.00 mm |
| Shape | Round |
| Surface Finish | Bright |
| Temper | Soft |
| Length | 9 m |
| Form | Coil |
| Standard | ASTM A276 |
| Usage/Application | Industrial |
| Packaging Type | Bundle |
| Coil Weight | 5 kg |
| Material Grade | S32550 |
₹ 197 / Kg Get Latest Price
| Diameter/Thickness | 0.1 mm to 5 mm |
| Length | 9 m |
| Shape | Round |
| Usage/Application | Industrial |
| Material Grade | S31803 |
₹ 200 / Kg Get Latest Price
| Grade | S32205 |
| Diameter/Thickness | 0.1 mm to 5 mm |
| Shape | Round |
| Diameter | 8 mm |
| Finish | Bright |
| Length | 6 m |
| Usage/Application | Industrial |
| Test Certificate | Lab TC |
| Material Grade | S32205 |
₹ 200 / Piece Get Latest Price
| Fitting Type | Reducer |
| Size | 1/2" - 10" |
| Duplex Grade | UNS S32750 |
| Standard | ASTM A815 |
| Material Grade | S32750 |
| Applications | Oil & gas, chemical processing, desalination, offshore structures, marine industries |
| Type | Reducer |
Jayesh Jugraj Doshi (CEO)
Technolloy Inc
Ground Floor, B-19,B, Sarvoday, Nagar Prem, Kumar Sharma Marg Girgaon, Panjarpole, Madhav Baug
Mumbai - 400004, Maharashtra, India