Prominent & Leading Manufacturer from Mumbai, we offer super duplex 2507 circle / ring and duplex s32205 elbow.
₹ 197 / Kg Get Latest Price
| Diameter | 140 mm (5.5 in) |
| Thickness | 6 mm |
| Grade | 2507 |
| Type | Solid |
| Usage/Application | Oil & Gas Industry |
| Size | 3" to 38" |
| Edge Type | Smooth Edge |
| Product Type | Super Duplex Circle / Ring |
₹ 200 / Piece Get Latest Price
| Size | 1/2 inch |
| Bend Angle | 90 degree |
| Nominal Size | 1/2" - 10" |
| Product Type | Short Radius |
| Usage/Application | Chemical Handling Pipe |
| Material Grade | S32205 |
Jayesh Jugraj Doshi (CEO)
Technolloy Inc
Ground Floor, B-19,B, Sarvoday, Nagar Prem, Kumar Sharma Marg Girgaon, Panjarpole, Madhav Baug
Mumbai - 400004, Maharashtra, India