Offering you a complete choice of products which include astm b708-98 ro5252 tantalum sheet and tungsten rods round bars.
₹ 1050 / Kg Get Latest Price
| Grade | RO5252 |
| Purity | 99.9% |
| Thickness | 10 mm |
| Standard | B708-98 |
| Typical Applications | Chemical process equipment, heat exchangers, medical devices, aerospace parts, capacitors, sputteri |
| Material | TANTALUM |
| Material Grade | RO5252 |
₹ 8000 / Piece Get Latest Price
| Diameter | 2 mm |
| Length | 50 mm |
| Grade | Pure Tungsten |
| Purity | 99.9 % |
| Application | TIG Electrode |
| Finish | Polished |
| Country Of Origin | India |
Jayesh Jugraj Doshi (CEO)
Technolloy Inc
Ground Floor, B-19,B, Sarvoday, Nagar Prem, Kumar Sharma Marg Girgaon, Panjarpole, Madhav Baug
Mumbai - 400004, Maharashtra, India