86% Response rate
Prominent & Leading Manufacturer from Mumbai, we offer titanium grade 2 sheet and plate.
₹ 2200 / Kg Get Latest Price
| Grade | Grade 2 |
| Plate Thickness | 8 mm |
| Thickness | 0.01 mm to 100 mm |
| Plate Width | 1220 mm |
| Technique | Cold Rolled |
| Plate Length | 2500 mm |
| Usage/Application | Aerospace structures |
| Material Standard | ASTM B265 |
Jayesh Jugraj Doshi (CEO)
Technolloy Inc
Ground Floor, B-19,B, Sarvoday, Nagar Prem, Kumar Sharma Marg Girgaon, Panjarpole, Madhav Baug
Mumbai - 400004, Maharashtra, India
